Naši vinaři

Vinařství Beneš

Rodinné vinařství Jaroslava Beneše a jeho syna Romana, členů sdružení Bonus Eventus, bylo založeno v roce 1996. Kořeny vinařství v rodině Benešových sahají již do začátku 20. století, kdy otec Jaroslava Beneše začal obhospodařovat vinice a sklep získaný od svého tchána. Vinařství hospodaří na 6,5 ha vinic ve vinařské obci Hrušky, viničních tratí Hastrmany a Podsedky. Vína zrají v nerezových a keramických nádobách a dřevěných sudech, částečně i typu barrique. Od roku 1999 vinařství lahvuje. Produkce je zaměřena na jakostní a přívlastková vína.

Zobrazit více

Vinařství Beneš

Vinařství Jakubík

K vínu přistupujeme s pokorou. Už padesát let kultivujeme naše vinice, vylepšujeme tradiční technologie a hledáme cestu, která nás dovede k dokonalému vínu. Vydali jsme se na nesnadnou pouť, ale stále narůstající řady našich spokojených zákazníků nás utvrzují v přesvědčení, že jdeme správným směrem. Využíváme nejmodernější technologie a tradiční postupy.

Zobrazit více

Vinařství Jakubík

Vinařství Nechory

Vinařství Nechory se nachází uprostřed malebné vesničky vinných sklepů Nechory situované mezi vinohrady asi 2 km od vesnice Prušánky. Odtud je také odvozen jeho název. Výroba vína vychází z tradic a vinařského umění rodiny Hnidákovy z Prušánek. Název Vinařství Nechory používáme od roku 2008, kdy se vinařství stalo součástí rodinné firmy HM, s.r.o., která je zároveň předním dodavatelem vinařských technologií a strojů do vinic.

Zobrazit více

Vinařství Nechory

Vinařství Nešpor & Rajský

Vinařství Nešpor & Rajský vzniklo v roce 2010 spojením velmi zkušeného a mladého vinaře s cílem vyrábět vína, která nebudou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale budou odrazem odrůdy, místního prostředí a vinaře. Hrozny pocházejí z vlastních vinic, kde kvalitně provedené zelené práce a redukce hroznů nejsou jenom marketingový tah. Hrozny jsou ručně sbírány v době jejich vrcholné fenolické zralosti a vína jsou plně vyzrálá, ovocná, extraktivní a s dlouhou perzistencí.

Zobrazit více

Vinařství Nešpor Rajský

Vinařství Petr Marada

Vinařství bylo založeno v září roku 2006 v Mikulčicích. Zakladatelem je Ing. Petr Marada, absolvent zahradnické fakulty v Lednici na Moravě, Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Navazujeme na rodinnou tradici zemědělství v rodině, byť vinařství bylo vždy jenom doplňkem hospodářství. Tento odkaz předků nás zavazuje k tvrdé a poctivé práci, bez níž dobré víno nelze vyrobit.

Zobrazit více

Vinařství Marada

Vinařství Polehňa

Vinařství Polehňa vzniklo po roce 1989, před tím se mu věnovalo mnoho generací naší rodiny. Začínali jsme s 0,5ha vinohradu, dneska je to 8ha plodných vinic. Postupně se přecházelo od výroby sudového vína k vínu lahvovému, od roku 1999 se celá produkce lahvuje. V současnosti je naše roční produkce 50 000 – 70 000 tisíc lahví přívlastkového vína podle vyzrálosti hroznů. Vyrábíme pouze kvalitní přívlastková vína a to pouze z hroznů vlastní produkce, všechny vinice se nacházejí v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem na jižních a jihovýchodních viničních tratích.

Zobrazit více

Vinařství Polehňa

Vinařství Polehňa

Vinařství Stanislav Mádl

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy. Rodinné vinařství dnes hospodaří na 25 hektarech vlastních vinic, převážně v katastru obce Velké Bílovice. Největší část tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka).

Zobrazit více

Vinařství Stanislav Mádl