Vinárna

Na šikmé ploše

E-shop Víno nás baví

 

O naší vinárně

Naše vinárna je již dlouho známá tím, že u nás najdete nejen kvalitní sudová moravská vína, ale také výběr skvělých lahvových vín od menších a středních vinařů z Moravy. Někteří z nich jsou k dostání téměř výlučně v naší vinotéce a opravdu stojí za ochutnání. Samozřejmě jsme připravení uspokojit také hosty, kteří dávají přednost vínům ze zahraničí.

Jsme si jisti, že k dobrému vínu si při návštěvě u nás, také vyberete z nabízených pokrmů a pochutin.

Historie místa

Opravdu je to tak… nic není náhoda, o naší vinárně to platí dvojnásob. Když jsme se v roce 2003 rozhodli, že na téhle adrese otevřeme vinárnu, kde budeme prodávat stáčená vína, zdaleka jsme netušili, že stejný úmysl měl už původní stavitel domu pan Tomaschek. Už v roce 1891 žádal městský úřad o povolení prodeje vína na tomto místě; vína ke konzumaci zde, i tak zvaně “přes ulici” a bohužel mu to tehdejší úřad nepovolil. O této historii jsme se dozvěděli až když jsme nahlédli do archivů a nestačili jsme se divit. V našem případě jsme povolení dostali, i když to bylo se zpožděním 112 let. Pan Tomaschek by měl radost……

vinárna Na šikmé ploše

vinárna Praha 1

Už naše babičky často říkaly, že kdo pije “je na šikmé ploše”, tak pokud rádi pijete víno, zajděte k nám a opravdu tam budete.